Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbiu

Aplikuj o środki przez SOW!

Utworzono dnia 03.03.2020

1 marca rusza nabór wniosków w programie pilotażowym "Aktywny Samorząd". Tym razem wnioskodawcy będą mogli aplikować o środki także za pośrednictwem platformy elektronicznej Systemu Obsługi Wsparcia - bez konieczności wizyty w urzędzie! Osoby, które skorzystają z tej metody składania wniosków po raz pierwszy będą dodatkowo premiowane!

SOW to nowoczesna platforma, za pomocą której osoby z niepełnosprawnościami, a także jednostki działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami mogą elektronicznie składać wnioski, dotyczące wsparcia finansowego ze środków PFRON. System ten umożliwia szybki i sprawny proces aplikowania o środki PFRON, będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pomocą systemu informatycznego. Jednocześnie pozwala na sprawną weryfikację wniosków osób indywidualnych i instytucji na etapie przyznawania dofinansowań i co też ważne badanie skuteczności wydatkowania środków PFRON. Do złożenia wniosku wymagane jest posiadanie profilu zaufanego na platformie ePUAP. Informacje dotyczące utworzenia i autoryzacji profilu zaufanego są dostępne na portalu informacyjnym Systemu Obsługi Wsparcia: https://portal-sow.pfron.org.pl/…/film-informacy…/index.html.

Dzięki SOW możliwe jest załatwienie sprawy drogą elektroniczną na każdym jej etapie:

- uzyskanie informacji,

- wypełnienie wniosku,

- podpisanie i złożenie wniosku,

- dokonanie uzupełnień,

- zapoznanie się ze wzorem umowy,

- rozliczenie dofinansowania.

Od 1 marca możliwe będzie elektroniczne składanie wniosków w ramach modułów I i II programu pilotażowego "Aktywny Samorząd", w ramach których przewidziano zadania związane z likwidacją barier (moduł I) oraz wsparciem w uzyskaniu wykształcenia wyższego (moduł II). Wnioski osób, które zdecydują się na złożenie wniosków za pośrednictwem SOW po raz pierwszy będą dodatkowo premiowane. W przypadku wniosków na likwidację barier będzie to 10 dodatkowych punktów przy ocenie merytorycznej, natomiast w przypadku wniosków o dofinansowanie nauki w szkole wyższej beneficjent otrzyma dodatkowo 800 zł na pokrycie kosztów kształcenia.

Jednocześnie przypominamy, że od 1 stycznia można, za pośrednictwem SOW, składań wnioski o dofinansowanie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Zachęcamy do korzystania z możliwości składania wniosków bez wychodzenia z domu a także do kontaktu z bezpłatną infolinią pod numerem 800 889 777. Informacje można uzyskać również na portalu SOW: https://portal-sow.pfron.org.pl/.

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 34

W tym miesiącu: 25

W poprzednim miesiącu: 115

Wszystkich: 1051